محصول به سبد خرید اضافه شد
0
علم کامل| وارد شوید| ثبت نام کنید

لباس نینجا

دسته‌بندی: طراحی دوخت
تاریخ: 12 تیر 1400
بازدید: 2,455

پیشینیان نینجاها به دلیل گرایش به بودیسم، یاغی نامیده می‌شدند. درآن هنگام درگیری‌های شدیدی میان هواداران بودیسم و پیروان مذهب ملی ژاپنیها یعنی آئین شینتو جریان داشت و این گروه‌های یاغی که بعدها به یامابوشی معروف شدند، برای حمایت از خود تمرین هنرهای رزمی و استراتژی‌های نظامی را با ترس روانی و قدرت‌های اسرار آمیز ترکیب کردند.

نینجاها سربازانی انسانی بودند که مانند ارواح جابجا و مانند شبه ناپدید می شدند . از تاریکی و سایه ها برای مخفی شدن استفاده می کردند . مهارت های رزمی و آمادگی جسمانی و ذهنی بالای آنها ، باعث می شد که کسی توان پیشگیری از نفوذ یا مقابله با آنها را نداشته باشد.

از برترین توانایی های آنها می توان ، هوشیاری ، سرعت عمل ، پرش های بلند ، مهارت زنده ماندن پس از گزیدگی ، شکستگی ، زخمی یا مسموم شدن ، بیدار ماندن و تحمل تشنگی و گرسنگی برای چندین شبانه روز را یاد کرد . همچنین تکنیک های فریب در رزم ، نشانه گیری دقیق ، انعطاف و قدرت بدنی بالا ، حفظ تعادل در بلندی ، تکنیک های پرش و زمین نخوردن ، از آنها موجوداتی افسانه ای ساخته بود . آنها تربیت شده بودند که به هر روشی ، ماموریت خود را به انجام می رساندند و به سلامت باز گردند.

آنها جنگاورانی دلیر و همچنین شکارچیانی بی نقص بودند که فنون رزمی شان آمیخته با علوم پزشکی ، شیمی و روانشناسی بود . نقاط حساس بدن را می شناختند و می توانستند در سکوت محض و در یک چشم به هم زدن ، انسان را بیهوش کنند یا از پای در آورند.

نینجا

با حروف کانجی

لباس رزمی نینجا ها از کفش تا کلاه و زره ، همگی تیره بود تا در سایه ها و تاریکی ، محو شوند و دور از چشم دشمن ، به او نزدیک شوند و حمله ای غافلگیرکننده داشته باشند . و یا اینکه بدون جلب توجه نگهبانان ، از دور ، سوزنی زهرآلود را به سمت قربانی پرتاب و سپس فرار کنند .

حتی کفش ها هم پارچه ای هستند تا حرکت بی سر و صدا را امکان پذیر کنند .

بندها و گره ها همگی از الیاف طبیعی هستند و هر چیزی که ایجاد درخشش یا سر و صدا کند ، در این لباس وجود ندارد .

لباس به دور بدن پیچیده می شود و با بندهای متعدد ، محکم می شود تا آویزان نباشد و به جایی گیر نکرده و جلوی دست و پا را نگیرد . بعلاوه فضاهای کافی ایجاد می کند تا وسایل رزمی مانند شمشیر و تیغ های پرتابی ، زهر ، خوراک و دارو برای زنده ماندن یا بیدار ماندن چندین شبانه روز را در خود مخفی کند .

ابزارهای نینجوتسو :

این لباس برای مردها و زنها به یک شکل است .

زنان نینجا به علت جثه کوچکتر ، وزن سبکتر و انعطاف بدنی بالاتر ، در نفوذ به ورودی های غیر معمول مانند پنجره ها و مخفی شدن در محفظه های کوچک یا شکاف های باریک و بالا رفتن از دیوارها قابلیت های ویژه ای داشتند .

مردان نینجا به علت بدن عضلانی و استخوان بندی درشت تر ، برای درگیری تن به تن یا شکستن ورودی ها و یا کمک به نینجا های زن برای بالا رفتن از برج و باروها کار آمد تر بودند.

یک نینجا می توانست چندین شبانه روز بدون خواب و خوراک ، در کمین بماند . منتظر می ماند تا در لحظه مشخص ، حمله غافلگیرانه خود را اجرا کند .

در گذشته ، دانش نینجاها ، مخفی بود و بصورت اسرار محرمانه نگهداری می شد و سینه به سینه از استاد به شاگرد منتقل می شد .

امروزه ، این فنون ، با نام هنر های رزمی “نین جوتسو” و “بوجوتسو” شناخته می شوند . نینجوتسو به معنی “هنر پنهانی” است . هنرجویان ، استفاده از شمشیر ، تیغ های پرتابی و ابزارهای رزمی متعددی را آموزش می بینند . همچنین فنون درگیری تن به تن را می آموزند .

تبلیغ باشگاه یامابوشی :

در آن زمان ، گروه دیگری به نام سامورایی ها بودند که آموزش های منسجم تری داشتند . اما چون قائل به جوانمردی بودند ، به صورت رو در رو از شمشیر استفاده می کردند و حقه نمی زدند . آنها از برگزیدگان طبقه اشراف بودند و در نظر مردم ، وفادار و شرافتمند بودند و از آنجا که نینجا ها برای کشتن سامورایی ها استخدام می شدند ، مردم از نینجا ها تنفر داشتند .

سامورایی ها

گروه دیگر که در لباس و تمرینات به نینجا ها و سامورایی ها شباهت دارند ، راهبان شینتو هستند . امروزه که دربهای معبد شائولین در چین ، بر روی مردم عادی باز شده ، راهبان را با لباسهای نارنجی می بینیم که مشغول تمرینات کونگفو هستند . نحوه پوشش و تمرینات آنها را می شود به نینجاها نزدیک دانست . 

این مهارت ها به صورت عمومی نیز در ارتش و پلیس استفاده می شود.

تمرین ارتش / کار گروهی برای بالا رفتن از دیوار
عملیات پلیس / کار تیمی برای بالا رفتن از دیوار
برچسب‌ها:

علي ناصري

دیدگاه‌ها

رفتن به بالای صفحه

علم کامل یک فروشگاه پرفروش ، یکی از بهترین‌ها در این عرصه رقابتی است. این فروشگاه با ارائه محصولات با کیفیت و با قیمت مناسب توانسته است رضایت مشتریان خود را همواره داشته باشد.

تمامی حقوق این سایت متعلق به وب سایت علم کامل می باشد.

Copyright © 2021 ElmeKamel