محصول به سبد خرید اضافه شد
0
علم کامل| وارد شوید| ثبت نام کنید

رنگ لباس مجری های تلویزیونی

دسته‌بندی: طراحی دوخت
تاریخ: 12 تیر 1400
بازدید: 144

در استودیوهای مدرن ، بسته به شرایط فیلم برداری ، مجری یا بازیگران در انتخاب رنگ پوشش ، آزاد نیستند .

در برخی شرایط آنها نباید لباس سبز ، آبی یا لباس چهارخانه بپوشند . زیرا باعث به هم ریختگی در تصویر می شود .

شما وقتی با یک دوربین شخصی ، از کسی فیلم می گیرید ، هیچ اشکالی در تصویر رخ نمی دهد . هر آنچه را در مانیتور دوربین می بینید ، همان در فیلم شما ذخیره می شود .

اما در استودیوهای فیلم برداری که از میکسرهای ویدیویی و سیستم های مجازی سازی AR و VR استفاده می کنند ، این مساله متفاوت است . زیرا ویدیو به صورت زنده ، پردازش می شود و تغییر می کند .

رنگ پرده های کروماکی ، آبی یا سبز هستند . سیستم های مجازی سازی ، تنظیم می شوند که آن رنگ را بشناسند و از روی ویدیو حذفش کنند . در عوض ، اپراتور سیستم ، یک یا چند ویدیو ، تصویر یا ورودی مجازی دیگری به جای آن به دستگاه می دهد . این ورودی ها ممکن است دو بعدی و یا سه بعدی باشند . تصویر دوربین با این ورودی هاتلفیق شده و فریم به فریم بازسازی و به دستگاه های پخش و ضبط ارسال می شوند .

حالا اگر مجری ، با لباس آبی ، جلوی دوربین ضبط کروماکی بایستد که به رنگ آبی حساس شده است ، شما در تلویزیون فقط سر و دستان او را خواهید دید که در هوا جابجا می شوند . درست مثل کسپر در کارتون کسپر روح سرگردان .

اینها تکرار همان حقه های سینمایی هستند که در اخبار استفاده می شود . علت اصلی آن صرفه جویی در هزینه است .

ساختن یک دکور حرفه ای برای یک استودیوی فیلم برداری ، میلیاردها تومان برای شبکه های تلویزیونی ، هزینه دارد . مهم این که این هزینه دائمی نیست و بعد یک مدت باید تخریب شود و دکور دیگری جایگزین آن شود .

اینجاست که جادوگران دنیای مجازی ، چوب جادو را از آستین در می آورند و با خلق دکورهای مجازی و جلوه های ویژه ، هم واحد مالی سازمان را از بحران نجات می دهند و هم با ارائه تصاویر حیرت انگیز مجازی ، مخاطبان را مسحور برنامه خود می کنند . افزایش مخاطب ، باعث درآمد بیشتر برای شبکه های تلویزیونی و عقب نماندن از رقبا می شود .

برچسب‌ها:

علي ناصري

دیدگاه‌ها

رفتن به بالای صفحه

علم کامل یک فروشگاه پرفروش ، یکی از بهترین‌ها در این عرصه رقابتی است. این فروشگاه با ارائه محصولات با کیفیت و با قیمت مناسب توانسته است رضایت مشتریان خود را همواره داشته باشد.

تمامی حقوق این سایت متعلق به وب سایت علم کامل می باشد.

Copyright © 2021 ElmeKamel